Skip to content

TEGUTSE

Hiienimelised ja hiielaadsed suuremad kogukondlikud pühapaigad esialgse arhiivitöö põhjal. Lisaks on andmeid enam kui 2000 üksiku püha puu, kivi, allika jm ajaloolise loodusliku pühapaiga kohta

Interaktiivne kaardirakendus meie pühapaikadest.

Tammeall Värav

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva raames on plaanis anda elu uuele algatusele, mille eesmärgiks on pakkuda lastele võimalust tegutseda looduses, õppida tundma kodukoha ajalugu ning põlist  kombestikku.

Contra: Muidugi on see kõigepealt mu kodukandi au ja uhkus
Contra: Muidugi on see kõigepealt mu kodukandi au ja uhkus

Puuendli kampaania kutsub puid märkama, jäädvustama ennast koos puuga pildile ning osalema oma puuendliga ühisgaleriis. Muhe teavituskampaania soovib meenutada, et oleme puid ja loodust armastav metsarahvas.

Kuvavõistlus 2017 võitja, Margus Vilisoo - Kaali järv
Kuvavõistlus 2017 võitja, Margus Vilisoo - Kaali järv

Hiite kuvavõistlus, kuhu oodatakse fotosid hiitest ja teistest looduslikest pühapaikadest. Võistluse eesmärk on väärtustada ajalooliste pühapaikade kultuuri- ja looduspärandit, jäädvustada nende hetkeseisund ning suunata inimesi pühapaiku külastama ja hoidma.

11329751_354317751430943_1158317448837895974_n

Tee ettepanek tunnustada hiiesõbralikke tegusid! Hiie sõbra aunime võib anda inimesele, ühendusele või asutusele, kelle sihikindla tegevuse tõttu on mõni ajalooline looduslik pühapaik säilinud või selle seisukord paranenud, rahvas saanud rohkem teada meie maa looduslikest pühapaikadest või looduslikud pühapaigad paremini kaitstud.

Tartu Toome ohvrikivi

Kui sa tunned, et tahaksid teha midagi ära meie kultuuripärandi ja keskkonna heaks siis tule liitu meiega.

Tõrma Hiiemäe raie 04.2018, Tiit Kaasik

Kui näed / kuuled pühapaiga rikkumist või hävitamist, siis palun kirjuta sellest meile.

DSC_0192

Kui sa ei leidnud meie kodulehelt vastust oma küsimustele, siis kirjuta ja küsi julgesti.