Skip to content

HIIEKOOLID

Kiik

Eestis on 528 üldhariduskooli ning enam kui 800 ajaloolist hiiepaika. Enne II maailmasõda oli tavaks külastada kooliõpilastega looduslikke pühapaiku, et anda kogemusõppe varal edasi nendega seotud teadmisi ja väärtushinnanguid. Tänaseks on paljud hiied unustatud ja ootavad taasavastamist. Koolides toimub õpe tihti siseruumides, õuesõppe võimaluste kasutamine ja lastes liikumisharjumuste kujundamine ei ole piisavalt levinud.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva raames on plaanis anda elu uuele algatusele, mille eesmärgiks on pakkuda lastele võimalust tegutseda looduses, õppida tundma kodukoha ajalugu ning põlist  kombestikku.

Igale projektis osalevale koolile leitakse kodukohas oma hiis, mille eest hoolitseda ja luua oma koolihiie tavad, seeläbi tekitada lastes huvi ja austust pärandkultuuri vastu.

Ettevõtmise sihtrühmas on esialgu Eesti üldharidusekoolide algastme õpilased, kuid liituma on oodatud kõik vanuserühmad.

Tutvu materjalidega ja liitu hiiekoolide ringiga!

Kui oled valinud välja oma kooli hiie, oled alustanud hiieõppega, või soovid seda teha, anna endast teada. Koos saame jagada kogemusi, leida küsimustele vastuseid ja edendada koolihiite liikumist.