Koostööring Hiiepaik ühendab inimesi, kes soovivad koos teiste vabatahtlikega Eesti pühapaikade heaks midagi ära teha.
Saa Hiiepaiga ellukutsujatega tuttavaks ja tule meile appi!
AHTO KAASIK – Mu koduhiis on Viru-Nigula lähedal asuv Tammealuse. Soov seda paremini hoida ajendas mind kunagi pühapaiku uurima ja tutvustama. Töötan Tartu Ülikooli looduslike pühapaikade keskuses ning aitan pühapaikadega seotud asjus ka Hiite Maja sihtasutust. Huvitun rahvakalendrist ja laiemalt maarahva pärandist. Leian, et looduse ja esivanemate pärandi tundmine aitab meid inimese ja rahvana end siin ja praegu paremini mõista ning tervemalt ja õnnelikumalt elada. Vabatahtlik töö on meie rahvale omane – kogukonna jaoks olulisi asju on alati talgukorras tehtud.
KAIA-KAIRE HUNT – Olen puude ja hiiteni jõudnud loomuliku arengu ja kasvamise käigus. Täna on looduses olemisest ja selle jälgimisest saanud igapäevane osa minu elus. Usun, et iga hõivatud linnainimene vajab mingil hetkel oma elus maandamist ja tuge, mida saab pakkuda vaid meid ümbritsev elus ja hingestatud loodus. Minu igapäevased tegevused on täna seotud inimeste ja tervisega – tegutsen terapeudi ja koduõena, teen ja organiseerin tervikliku tervise, keha-meele ja tervikliku maailmapildi teemalisi koolitusi, laagreid ja sündmusi ning olen Põlistarkuste ja Rahvaravi Kooli eestvedaja. Hiiepaiga koostööring on imeline ettevõtmine, kuhu mul on suur rõõm oma aega panustada.
KAROLIN KRUUSE – Meil kõigil on õigus ja kohustus elada õnnelikult, tervelt ja tähenduslikult, ennast ja teisi armastades. Kuna minu hinge paneb rõõmust rõkkama meie rikkalik pärimus, siis püüan sellele rõõmule enda elus aina rohkem ruumi teha. Harin end vanarahva pärimuse ja pärimusmeditsiini valdkonnas ja teen kaaniravi ning soonetasumist ehk vana-eesti massaaži.
Soovin, et kõik inimesed näeksid kui erilised, rikkad ja ilusad pärimuse kandjad ja loojad nad on ning tunneksid endas voolamas esivanemate ja looduse ürgset elujõudu, tarkust ja väge. See on ka põhjus, miks Hiiepaiga tegemistes kaasa löön.
MEELIKA HIRMO – Olen 10 aastat olnud seotud erinevate kodanikuühiskonna projektidega nii keskkonna-, noorte-, kultuuri- kui ka integratsiooni valdkonnas. Alates 2011. aastast olen Teeme Ära Maailmakoristuse tiimi liige. Leiba teenin kommunikatsiooniprojektidega ning ka Hiiepaigas olen jõudu mööda abiks erinevate kommunikatsioonijuhtimise tegevustega. Huvi hiite vastu algas lapsepõlves muistendite lugemisest. Ma ei pea ennast selle ala suureks eksperdiks ega tuliseks ökosõdalaseks. Mulle lihtsalt läheb Eesti elu korda ja tunnen, et hiied on midagi sellist ehedat ja erilist, mida eestlased peaks hoidma ja millest võiks rohkem teada. Hiied võiks olla üks osa sellest Eesti loost, mida me nii kangesti otsime.
MERLE LIISA ILVES – Minu valdkond tänasel päeval on Eesti pärimusmeditsiin ning põlised, traditsioonilised raviviisid üleüldiselt. See on minus äratanud huvi kõige vastu, mis seotud meie pärimuse ja juurtega. See huvi on mind viinud otsima ja avastama ning mulle läheb väga korda selle kultuuri säilimine. Varasemalt on mul seljataga 11 aastat turundus- ning müügikogemust raamatute valdkonnas.
Meie loodus, pärimus ja juured on mulle väga olulised ja olen tänulik, et saan meie hiite ja pühapaikade heaks midagi teha.
Hiiepaigale aitan kaasa nõu ja jõuga, kõigega milles oman kogemust, sisekommunikatsioon, turundus, samuti veebilehe haldus.
PIRET MAIBERG – Juba väikese tüdrukutirtsuna meeldis mulle sõstrapõõsaste vahelt vaadata ning mõtiskleda looduse ja inimeste tegemiste üle. Metsaradadel ja heinamaadel mängides sain tuttavaks nii mõnegi puu, kivi ja pilvepoisiga. Tänaseni on metsarajad ja heinamaad mulle südamelähedased. Igapäevaelus tegelen praegu kommunikatsioonitööga, selle kõrvalt õpin Tiibeti traditsioonilist meditsiinii ning praktiseerin massöörina. Hiiepaigas suunan ja abistan vabatahtlikke, kes soovivad anda oma panuse pühapaikade heaks, sest mina usun, et koos me suudame unustusehõlma vajuvad pühapaigad taas päevavalgele tuua. Meie kultuur ja pärimus on mulle olulised!
TIIT KAASIK – Inimesel peab ilmas olema millele kinnituda, toetuda. Hiied ja teised pühad paigad on läbi põimunud meie rahva kujunemise ja olemise loost ning seepärast on loomulik, et hiied loovad minus turvatunde. Minu kodu lähedal on pühad lujapedajad, püha silmaalikas ja Lõuna-Eesti suurim ning tuntuim pühapaik – Taevaskoda. Hiiepaigas osalen ennekõike „Õhinapõhise kaardistamise“ ja Nõukoja projektis.
TOOMAS TRAPIDO – Käisin esimest korda Tammealuse hiies 90ndate alguses kahel kevadisel päeval, kui seal toimus hiie korrastamine, laulmine, tantsimine, mängud ja lihtsalt olemine. Need kaks päeva tekitasid minus uue sideme iseenda, looduse ja elava pärimuskultuuri vahel. Loodusega olen alati lähedast suhet tundnud ning looduslikes pühapaikades saabki kogu elu oma terviklikkuses minu jaoks rõõmsal ja elaval moel kokku. Olen tasapisi püüdnud looduslike pühapaikade leidmisele ja hoidmisele kaasa aidata, seda nii Eestimaa Looduse Fondis kui riigikogus töötades ja nüüd siis Hiiepaiga vabatahtlikus koostööringis.
KRISTJAN ADOJAAN
URMAS JÕGI
INGRID PEEK
SULEV OLL
ARTUR TALVIK