Skip to content

FILMID / VIDEOD

LÜHIFILMISARI EESTI LOODUSLIKUD PÜHAPAIGAD

Tartu Ülikool 2014

Gerd Kanter: Vana-Vigala hiiekoht

Maailmameister Gerd Kanteri kodukoht on Vana-Vigalas. Tema kodu lähedal asub vahepeal unustatud hiiekoht, millele kohalik folklooriselts on taas tähenduse andnud.

Kristiina Ehin: Paluküla hiis

Paluküla Hiiemägi on ajaloolise Harjumaa kõrgeim mägi. Plaan rajada sinna suur suusakeskus on tänini jõus. Oma sidemest selle paigaga räägib luuletaja Kristiina Ehin.


Tõnis Mägi: Tammiku hiis

Enamik Tammiku hiiest Ida-Virumaal on jäänud kaevanduse aherainemäe alla. Allesjäänud tammepuu all kõneleb hiite ja meie rahva teemal Tõnis Mägi.

Tanel Ots: Tõdva Animägi ja Silmaallikas

Kirik ja looduslikud pühapaigad. Kas kahe usu lepitamatu vastuolu? Jüri kirikuõpetaja ja Saku valla volikogu esimees Tanel Ots näitab Tõdva Animäge, kus tänu kohaliku rahva sekkumisele jäi tegemata lageraie.


Sonny Aswani: Taevaskoda

Looduslikud pühapaigad ja ärimaailm ei pea olema vastanduvad ning lahus. Film vahendab Bali saarelt pärit ettevõtja, Kehra paberivabriku omaniku Sonny Aswani kohtumist Taevaskojaga.

Mari-Liis Lill: Pärispea Liukkivi ja Hooneteperi mägi

Lapsed on maailmale avatud – nii oli see minevikus ja on ka praegu. Pärispea Hooneteperi hiiekohas ja Liukkivil on koos kohalike külalastega näitleja Mari-Liis Lill.


VEEL KÕNELUSI PÜHAPAIKADEST

ERR – Ajalik ja ajatu: Marju Kõivupuu sada üks pühapaika (2011.a.)